+370 657 93250 viktorija@psichologevk.lt

Psichoterapija

Esu įsitikinusi, jog žmogus pats žino, kas jam geriausia ir kaip įveikti sunkumus. Tačiau vienam šiuos atradimus padaryti sunku. Su kvalifikuoto specialisto pagalba kur kas lengviau siekti vidinės pusiausvyros bei harmonijos su aplinka.

Visų mūsų gyvenime pasitaiko sudėtingų situacijų, sunkių išgyvenimų, praradimų, kurie stipriai smukdo mūsų pačių ir mus supančiųjų gyvenimo kokybę. Neišspręstos problemos, neužbaigti reikalai ilgainiui kaupiasi ir tampa nebepakeliama našta žmogui. Dažnai žmonės stabdo save ir nesikreipia psichologinės pagalbos arba jos net neranda. Neretai tiki, jog patys gali išsispręsti sunkumus, pas psichologą psichoterapeutą eiti gėdijasi, nedrįsta, nepasitiki. Esu įsitikinusi, jog žmogus pats žino, kas jam geriausia ir kaip įveikti sunkumus. Tačiau vienam šiuos atradimus padaryti sunku. Su kvalifikuoto specialisto pagalba kur kas lengviau siekti vidinės pusiausvyros bei harmonijos su aplinka.

Kreiptis pas psichologą psichoterapeutą reiktų dėl pačių įvairiausių priežasčių:

  • netektis, skyrybos, krizė;
  • konfliktiški santykiais su artimaisiais;
  • nesėkmės, nesutarimai darbe, išsekimas, darbo netekimas;
  • nepasitenkinimas savimi, savo išvaizda ar intelektinėmis galimybėmis;
  • baimės, nerimas, depresinės nuotaikos;
  • gilesnio savęs pažinimo poreikis;
  • vaikų elgesio, emociniai sunkumai;

ir visos kitos problemos, kurios trukdo pilnavertiškam funkcionavimui ir gyvenimo džiaugsmui patirti.

Remiuosi Geštalto terapijos principais

Siekiu, jog žmogus giliau ir aiškiau suvoktų save ir jį supančią aplinką, atrastų ir įvertintų savo norus bei poreikius, įsisąmonintų ir įveiktų iškylančias kliūtis, kurios stabdo asmens augimą ir harmoningo santykio su aplinka kūrimą. Atkreipiu žmogaus dėmesį į betarpišką patyrimą, į tai, kas vyksta esamuoju momentu, kas atspindi realybės suvokimą, skatinu išbandyti naujas elgesio formas ir visą šią patirtį intelektualizuoti. Didžiulį dėmesį skiriu dabarties, čia ir dabar, išgyvenimui, vedančiam į teisingą savęs ir aplinkos suvokimą, santykį ir veiksmą. Žmogų, porą ar šeimą vertinu kaip integruotą visumą, kurios harmoningam vystymuisi ir funkcionavimui, būtina atkreipti dėmesį į ją sudarančias dalis bei jų pusiausvyrą.

Pažinti save ir kitus, keistis, siekti, augti nepaprastai padeda grupinė geštalto psichoterapija. Grupinė terapija suteikia galimybę pamatyti ir įsisąmoninti žmogui, kaip elgiasi jis pats ir kiti, kaip reaguoja į kitų elgesį, kokius santykius kuria. Grupinės terapijos metu žmogus turi galimybę suvokti vidinių ar tarpasmeninių konfliktų priežastis, juos spręsti, kūrybiškai gyventi savo gyvenimą ir kurti pilnaverčius santykius. Grupėje žmogus nuosekliai didina pasitikėjimą savimi, mokosi prisiimti atsakomybę už savo buvimą, tapti laisvu ir pilnaverčiu, bet tuo pačiu, natūraliai priklausomu nuo aplinkos.
Dirbdama su žmonėmis, gilindamasi į jų vidinį pasaulį, išgyvenimus, gebėjimus ir trūkumus, savo darbe griežtai laikausi profesinės etikos normų.